خبرهای ویژه

» اسلایدر » ۷ تکنیک طلایی زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۹:۵۴

 کد خبر: 2615
 196 بازدید

۷ تکنیک طلایی زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

۷ تکنیک طلایی زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس با یاد گرفتن تکنیک های زبان بدن میتوانید به راحتی اعتماد به نفس خود را در گفتگو و ارتباط با دیگران بالا ببرید. تکنیک های زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس علاوه بر نشان دادن یک نگرش خاص به دیگران زبان بدن شما ،همچنین […]

۷ تکنیک طلایی زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

۷ تکنیک طلایی زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

با یاد گرفتن تکنیک های زبان بدن میتوانید به راحتی اعتماد به نفس خود را در گفتگو و ارتباط با دیگران بالا ببرید.

تکنیک های زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

علاوه بر نشان دادن یک نگرش خاص به دیگران زبان بدن شما ،همچنین می تواند تاثیر مثبتی در انتقال احساسات شما هم داشته باشد و به شما کمک میکند،تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ؛ زبان بدن شما ،یک ارکستر ساکت است که همیشه از آن آگاه نیستید با این حال، این یک تاثیر مستقیم بر محیط شما و افراد اطراف شما دارد.

کنترل آن، دانستن آن و درک اسرار آن، به شما کمک خواهد کرد به عنوان مثال، شما می توانید اولین تاثیر و خاطره ی از خود به جا گذاشته را بهبود ببخشید ، این باعث جذابیت بیشتر شما می شود و می تواند برای شما ،منبع خوبی برای ترغیب و تشویق باشد این بدان معنا نیست که از استراتژی هایی که فروشندگان یا سیاستمداران برای مخاطب استفاده می کنند، استفاده کنید.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با یاد گیری ۷ تکنیک طلایی زبان بدن بتوانید اعتماد به نفس خود را در گفتگو با دیگران و مصاحبه های شغلی بالا ببرید و موفقیت را در دست بگیرید.

تکنیک های زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

تکنیک های زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

 

تکنیک های طلایی با زبان بدن برای بالا بردن اعتماد به نفس

 

۱-قدرت چشم ها در برقراری ارتباط

مغز شما خواسته خود را می فرستد اگر چیزی را بخواهید، چشمان شما اولین چیزی است که به دنبال آن میگردد آنها اولین چیزی هستند، که خواسته شما را نشان می دهند بنابراین، چشمان شما اولین راه و ابزار است که توسط زبان بدن به کار گرفته میشوند پس چرا بیشتر از این استفاده نمی کنید؟

هرگز در طول مکالمه نگاه خود را به پایین نندازید ؛ هنگامی که با کسی صحبت می کنید، به طور مستقیم به شخص نگاه کنید به یاد داشته باشید که چشمان شما احساسات شما را نشان می دهد بنابراین، سعی کنید آرامش، قاطعیت و اعتماد به نفس خود را نشان دهید.

افزایش اعتماد به نفس با برقراری ارتباط چشمی

افزایش اعتماد به نفس با برقراری ارتباط چشمی

 

۲-به فضا و موقیعت خود توجه کنید

در حالی که با فردی که در مقابل شما قرار دارد، صحبت می کنید، مهم است که به وضعیت خود توجه داشته باشید ، پشت شما باید مستقیم و راست باقی بماند، شانه هایتان آرام باشد، گردن خود را مستقیم نگه دارید و کج نکنید. وضعیت شما، نشان دهنده نگرش شماست برای افزایش اعتماد به نفس و متقاعد کردن دیگران ،از آنچه که می گویید، افراط نکنید به عبارتی دیگر، شما نباید یک موقعیت نظامی و یا موقعیتی سست و وارفته را داشته باشید در حالت ایده آل، شما به ترکیبی از وضعیت طبیعی و امن احتیاج دارید . برای انجام این کار ،ضروری است که از حالت شخصی خود مراقبت کنید و خود را در یک فاصله خوب قرار دهید ؛ به طرف مقابل نچسبید اما در عین حال، باید نزدیکی خاصی وجود داشته باشد ، که گفتگو طبیعی جلوه دهد و نگاه ها به طور مساوی بین افراد به اشتراک گذاشته شود .(نه نگاه کوتاه و کم و نه زیاد )

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس

 

۳-دستانتان را پنهان نکنید

هرگز دستان خود را پنهان نکنید آنها را در جیب خود و یا زیر میز قرار ندهید و یا دست به سینه نایستید اجازه بدهید، آنها وسیله ای باشند، که کلمات شما را ادا و احساسات شما را بیان کنند.

اجازه دهید آنها با شما ؟به طور طبیعی حرکت کنند ، آنها را آزاد کنید!

 

۴-کمی سکوت کنید

به دنبال استعاره ای که زبان بدن شما مانند یک ارکستر است، آنها مانند مجوعه ای از ابزار آلات هستند که نقش تحریک شنونده را ایفا میکنند همانطور که می دانید، موسیقی بدون سکوت و یکنواخت نیست بنابراین، برای ایجاد تاثیر مستقیم بر روی کسانی که در مقابل شما هستند، شما باید از این روش ، در هر دقیقه استفاده کنید مثلا، وقتی فرد دیگری چیزی که با آن موافق نیستید را میگوید ، به جای اینکه بلافاصله مجازات یا پاسخ نامناسبی به آنها دهید ، از سکوت استفاده کنید ؛ کمی لبخند بزنید آرام باشید ؛ گاهی اوقات، سکوت راهی برای نشان دادن خرد است. از آن به خوبی استفاده کنید.

راه های افزایش اعتماد به نفس

راه های افزایش اعتماد به نفس

 

۵-برای افزایش اعتماد به نفس و کنترل اضطراب یک شئ را در دست بگیرید

برای ایجاد یک تاثیر مستقیم بر روی کسی یا گروهی از افراد، همیشه خوب است که هنگام صحبت کردن مداد، قلم و حتی عینکی را در دست داشته باشید .با داشتن این اشیاء یا لوازم جانبی با یک خرد خاص ، تصویری از اعتماد به نفس بالای شما در مقابل شنوندگان به وجود می آورد در عین حال، گرفتن چیزی در دست ، به شما کمک می کند تا اضطراب خود را کنترل کنید.

 

۶-تایید گفته های فرد مقابل با تکان دادن سر

تکان دادن سر شما ،یک استراتژی مهم در زبان بدن شما است این یک راه بر قراری ارتباط با فردی است، که در مقابل شما قرار دارد این حرکت ؟تایید کننده ی حرف های آنها ست . تکان دادن سر شما ،همچنین نشان دهنده ی علاقه مندی و مشتاق بودن شماست لزوما این بدان معنا نیست که شما موافق آنچه که می گویند ،هستید .این نشانه ی بخشی از احترام و اعتماد به نفس است وبه شما توانایی ایجاد یک محیط مثبت، برای به دست آوردن توافق را می دهد. تکان دادن سر شما نشان دهنده ی اعتماد ، احترام و خرد شما است .

تکنیک های افزایش اعتماد به نفس

تکنیک های افزایش اعتماد به نفس

 

۷-ریلکس باشید

به دنبال نقطه ای باشید که خود را در آن حالت، راحت میپندارید برای متقاعد کردن دیگران از چیزی ، لازم نیست مانند بازیگران نقش بازی کنید . شما نیازی به استفاده از حرکات بیش از حد و یا مکالمات نامتعادل که به دیگران اجازه ی صحبت کردن را نمیدهد ندارید . آموزش زبان بدن شما، هنر خودتان است، اما با کنترل این نکات، شما میتوانید اثری را خلق کنید، بدون آنکه این عمل به نمایشنامه تبدیل شود باید بگوییم این آسان نیست و برای انجام این کار، باید بر روی عزت نفس، اعتماد شخصی و حتی عواطف عصبی خود تمرکز کنید.

 

یادگیری تکنیک های زبان بدن و اصلاح ظاهرتان اولین قدم برای افزایش اعتماد به نفس است. پس از این تکنیک ها غافل نشوید وبرای اینکه همواره در یادتان باقی بمانندف از همین حالا به کار گیری انها را شروع کنید.

 

 

#۷_تکنیک_طلایی_زبان_بدن_برای_افزایش_اعتماد_به_نفس #اعتماد_به_نفس #زبان_بدن #تکنیک #افزایش_اعتماد_به_نفس #ارتباط_با_دیگران #مصاحبه_شغلی #بالا_بردن_اعتماد_به_نفس

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلایدر , موفقیت
ارسال دیدگاه