خبرهای ویژه

» جدیدترین تکنولوژی » پیش بینی زمان مرگ با شبکه اجتماعی معروف

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۸ - ۱۲:۳۱

 کد خبر: 3333
 160 بازدید

پیش بینی زمان مرگ با شبکه اجتماعی معروف

پیش بینی زمان مرگ با شبکه اجتماعی معروف فیسبوک یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی دنیا که چند وقت پیش لو رفت که از اطلاعات کاربران سوء استفاده میکند، به تازگی مشخص شده که این شبکه اجتماعی علاوه بر زیر نظر داشتن فعالیت های روزمره کاربران خود، زمان مرگ آنها را نیز پیش بینی […]

پیش بینی زمان مرگ با شبکه اجتماعی معروف

پیش بینی زمان مرگ با شبکه اجتماعی معروف

پیش بینی زمان مرگ با شبکه اجتماعی معروف

فیسبوک

فیسبوک یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی دنیا که چند وقت پیش لو رفت که از اطلاعات کاربران سوء استفاده میکند، به تازگی مشخص شده که این شبکه اجتماعی علاوه بر زیر نظر داشتن فعالیت های روزمره کاربران خود، زمان مرگ آنها را نیز پیش بینی میکند.

یکی از عجیب ترین حق امتیاز اختراعات ثبت شده مربوط به توانایی «پیش بینی یک رویداد مهم » در زندگی کاربران مانند ازدواج، تاریخ تولید، تغییر شغل، تولد نوزاد در خانواده، فارغ التحصیلی یا حتی مرگ است.

شرکت ها با کمک این روش می توانند تبلیغات مرتبط را برای یک کاربر به طور موثرتر و در بازه زمانی مناسب نمایش دهند.

در این حق امتیاز آمده است: این اختراع به جای آنکه فقط به تایم لاین کاربر وآپدیت های اطلاعات پروفایل او بسنده کند، می تواند رویدادهای مهم زندگی کاربر را براساس اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی پیش بینی کند.

این روش به جای اتکا روی اطلاعات پروفایل کاربر از تمام اطلاعات موجود در سیستم های شبکه اجتماعی مانند پست ها، پیام ها، ایمیل ها و غیره استفاده می کند تا دریابد کاربر در مسیر تغییری مهم قرار دارد یا پیش بینی کند در آینده نزدیک این اتفاق می افتد.

فیس بوک در توضیحات این اختراع پیشهاد می کند با استفاده از ماشین یادگیری احتمال یک تغییر مهم در زندگی کاربر تخمین زده شود.

این الگوریتم رصد می کند واژه ای مانند «تبریک» چندبار توسط کاربران دیگر در پروفایل او استفاده شده است.

این حق امتیاز در سال ۲۰۱۲ ارائه شده است.

همچنین فیس بوک حق امتیاز اختراع جدیدی برای پیش بینی فعالیت های روزانه کاربر با استفاده از اطلاعات جی پی اس کاربر نیز ثبت کرده است.

 

#پیش_بینی_زمان_مرگ_با_شبکه_اجتماعی_معروف #شبکه_های_اجتماعی #فیسبوک #اختراع #پیش_بینی_یک_رویداد_مهم #کاربران_فیسبوک


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : جدیدترین تکنولوژی , دیگه چه خبر؟
ارسال دیدگاه