All for Joomla The Word of Web Design

فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟

فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟

آیا شما هم از فیسبوک استفاده میکنید؟ یا استفاده میکردید؟ اطلاعاتی راجب به این شرکت وجود دارد که بهتر است بدانید. “ادوارد اسنودن” در یک تویت گفت “فیسبوک یک شرکت نظارتی است که تحت عنوان شبکه اجتماعی فعالیت میکند”.

‘ادوارد اسنودن’ مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)و افشاگر برنامه’پریزوم’ که هم اکنون در روسیه پناهنده است،درتازه ترین اظهارات، در باره شبکه اجتماعی فیس بوک گفت که این شبکه یک شرکت نظارتی و مراقبتی است.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی’واشنگتن اگزمینر’افزود: ادوارد اسنودن درتوئیتی نوشت که فیس بوک یک شرکت نظارتی است که تحت عنوان ‘شبکه اجتماعی’ عمل می کند.

واشنگتن اگزمینر ادامه داد: اسنودن حمله به فیس بوک را پس از آنکه این شبکه اجتماعی، حساب کاربری شرکت تحلیل اطلاعاتی’کمبریج آنالیتیک’را تعلیق کرد، تشدید نمود.

این تارنمای خبری آمریکایی افزود: فیس بوک روز جمعه گذشته (۲۵ اسفندماه) شرکت کمبریج آنالیتیک را متهم کرد که اطلاعاتی از بالغ بر ۱۰ میلیون کاربر فیس بوک را گردآوری کرده و حذف ننموده است.

اسنودن درتوئیت خود نوشت: تجارتی که با جمع آوری و فروش جزئیات ثبت شده از زندگی خصوصی مردم کسب در آمد می کند را به سادگی ‘شرکت های نظارتی و مراقبتی’ باید نامید، آنها با تغییر نام تحت عنوان ‘شبکه های اجتماعی’ به مانند تغییر نام ‘وزارت جنگ’ به ‘وزارت دفاع’ بطرز موفقیت آمیزی دست به فریبکاری (افراد) می زنند.

بنابراین گزارش شرکت داده پردازی کبمریج آنالیتیک شنبه گذشته باصدور بیانیه ای ضمن رد هرگونه اقدام نادرستی دراین زمینه اعلام کرد که این شرکت بطور کامل به قوانین فیس بوک پایبند بوده است.

واشنگتن اگزمینر نوشت: رابرت مولر بازپرس ویژه کمیته تحقیق دخالت روسیه درانتخابات ۲۰۱۶ آمریکا پائیز گذشته از شرکت کمبریج آنالیتیک خواستار ارائه ایمیل های هریک از کارکنان این شرکت که با ستاد انتخاباتی ترامپ همکاری داشتند، شد، این شرکت که با تلفیق اطلاعات و داده ها، استراتژی های ارتباطی را به ستادهای انتخاباتی ارائه می دهد، به این درخواست تن داده بود.
جدای این بحث ها، از چه ویژگی این شبکه اجتماعی متنفرید؟

 

#فیسبوک

#ادوارد_اسنودن

#شبکه_اجتماعی

5 دیدگاه

 • پارسا پاسخ

  ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ بعدازظهر ۱۷:۰۶

  واقعا اینطوریه
  فکر کنم خالی بندیه

  • admin-site پاسخ

   ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ بعدازظهر ۱۷:۰۶

   ادوارد اسنودن حرفاش درسته

 • جاوید پاسخ

  ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ بعدازظهر ۱۶:۲۰

  یه مستندی از این اقا دیدم خیلی باحال بود
  امریکارو با خاک یکسان کرد

  • admin-site پاسخ

   ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ بعدازظهر ۱۷:۰۵

   اره خیلی پر دل و جراته

 • ماجرای اطلاعات دزدی فیسبوک و اعتراف مارک زاکربرگ | سایت تفریحی شوخ انگیز پاسخ

  ۱۳۹۷/۰۱/۰۴ بعدازظهر ۱۰:۱۴

  […] رئیس و موسس فیسبوک، مارک زاکربرگ اذعان کرد که اشتباهاتی مرتکب شده اند و بر اساس آن شرکت “آنالیتیکا” از اطلاعات میلیونها کاربر فیسبوک بهره برداری کرده است. زاکربرگ: دیوار اعتماد بین فیسبوک و کاربران شکسته شده است. […]

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت