خبرهای ویژه

» اسلایدر » فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۸

 کد خبر: 1779
 117 بازدید

فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟

فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟آیا شما هم از فیسبوک استفاده میکنید؟ یا استفاده میکردید؟ اطلاعاتی راجب به این شرکت وجود دارد که بهتر است بدانید. “ادوارد اسنودن” در یک تویت گفت “فیسبوک یک شرکت نظارتی است که تحت عنوان شبکه اجتماعی فعالیت میکند”.

فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟

فیسبوک – شبکه اجتماعی یا شرکت نظارتی؟

آیا شما هم از فیسبوک استفاده میکنید؟ یا استفاده میکردید؟ اطلاعاتی راجب به این شرکت وجود دارد که بهتر است بدانید. “ادوارد اسنودن” در یک تویت گفت “فیسبوک یک شرکت نظارتی است که تحت عنوان شبکه اجتماعی فعالیت میکند”.

‘ادوارد اسنودن’ مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)و افشاگر برنامه’پریزوم’ که هم اکنون در روسیه پناهنده است،درتازه ترین اظهارات، در باره شبکه اجتماعی فیس بوک گفت که این شبکه یک شرکت نظارتی و مراقبتی است.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی’واشنگتن اگزمینر’افزود: ادوارد اسنودن درتوئیتی نوشت که فیس بوک یک شرکت نظارتی است که تحت عنوان ‘شبکه اجتماعی’ عمل می کند.

واشنگتن اگزمینر ادامه داد: اسنودن حمله به فیس بوک را پس از آنکه این شبکه اجتماعی، حساب کاربری شرکت تحلیل اطلاعاتی’کمبریج آنالیتیک’را تعلیق کرد، تشدید نمود.

این تارنمای خبری آمریکایی افزود: فیس بوک روز جمعه گذشته (۲۵ اسفندماه) شرکت کمبریج آنالیتیک را متهم کرد که اطلاعاتی از بالغ بر ۱۰ میلیون کاربر فیس بوک را گردآوری کرده و حذف ننموده است.

اسنودن درتوئیت خود نوشت: تجارتی که با جمع آوری و فروش جزئیات ثبت شده از زندگی خصوصی مردم کسب در آمد می کند را به سادگی ‘شرکت های نظارتی و مراقبتی’ باید نامید، آنها با تغییر نام تحت عنوان ‘شبکه های اجتماعی’ به مانند تغییر نام ‘وزارت جنگ’ به ‘وزارت دفاع’ بطرز موفقیت آمیزی دست به فریبکاری (افراد) می زنند.

بنابراین گزارش شرکت داده پردازی کبمریج آنالیتیک شنبه گذشته باصدور بیانیه ای ضمن رد هرگونه اقدام نادرستی دراین زمینه اعلام کرد که این شرکت بطور کامل به قوانین فیس بوک پایبند بوده است.

واشنگتن اگزمینر نوشت: رابرت مولر بازپرس ویژه کمیته تحقیق دخالت روسیه درانتخابات ۲۰۱۶ آمریکا پائیز گذشته از شرکت کمبریج آنالیتیک خواستار ارائه ایمیل های هریک از کارکنان این شرکت که با ستاد انتخاباتی ترامپ همکاری داشتند، شد، این شرکت که با تلفیق اطلاعات و داده ها، استراتژی های ارتباطی را به ستادهای انتخاباتی ارائه می دهد، به این درخواست تن داده بود.
جدای این بحث ها، از چه ویژگی این شبکه اجتماعی متنفرید؟

 

#فیسبوک

#ادوارد_اسنودن

#شبکه_اجتماعی


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلایدر , دیگه چه خبر؟
دیدگاه کاربران کل نظرات :5
 • پارسا

  تاریخ : ۲۸ - اسفند - ۱۳۹۶

  واقعا اینطوریه
  فکر کنم خالی بندیه


  پاسخ

  • admin-site

   تاریخ : ۲۹ - اسفند - ۱۳۹۶

   ادوارد اسنودن حرفاش درسته


   پاسخ

 • جاوید

  تاریخ : ۲۹ - اسفند - ۱۳۹۶

  یه مستندی از این اقا دیدم خیلی باحال بود
  امریکارو با خاک یکسان کرد


  پاسخ

  • admin-site

   تاریخ : ۲۹ - اسفند - ۱۳۹۶

   اره خیلی پر دل و جراته


   پاسخ

 • […] رئیس و موسس فیسبوک، مارک زاکربرگ اذعان کرد که اشتباهاتی مرتکب شده اند و بر اساس آن شرکت “آنالیتیکا” از اطلاعات میلیونها کاربر فیسبوک بهره برداری کرده است. زاکربرگ: دیوار اعتماد بین فیسبوک و کاربران شکسته شده است. […]


  پاسخ

ارسال دیدگاه