خبرهای ویژه

» آشپزی » طرز تهیه چیز کیک خوشمزه با ژله

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۹:۳۱

 کد خبر: 3788
 385 بازدید

طرز تهیه چیز کیک خوشمزه با ژله

خوشمزه ای به نام چیز کیک همانطورکه می دانید چیز کیک یا کیک پنیر، نوعی شیرینی است که از پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای پرچرب تهیه می شود. دو نوع چیز کیک وجود دارد: چیز کیک پخته و چیز کیک یخچالی. چیز کیک پخته در فر پخته می شود، اما چیز کیک یخچالی در [...]

طرز تهیه چیز کیک خوشمزه با ژله

خوشمزه ای به نام چیز کیک

همانطورکه می دانید چیز کیک یا کیک پنیر، نوعی شیرینی است که از پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای پرچرب تهیه می شود. دو نوع چیز کیک وجود دارد: چیز کیک پخته و چیز کیک یخچالی. چیز کیک پخته در فر پخته می شود، اما چیز کیک یخچالی در یخچال سفت می شود و نیازی به پخت ندارد. در این مقاله تصمیم گرفتیم شما را با طرز تهیه چیز کیک با ژله آشنا کنیم. براساس میل و ذائقه خود می توانید از ژله در طعم های مختلف توت فرنگی ، آناناس ،بلوبری، آلوئه ورا، ، موز و یا هر نوع میوه دلخواه استفاده کنید.

 

نکات مهم و اصولی در تهیه چیز کیک با ژله

قبل از پرداختن به طرز تهیه این دسر خوشمزه لازم است به چند نکته ی مهم اشاره کنیم که می تواند در درست کردن بهتر آن به ما کمک کند.

اواین نکته این است که ژله ای که روی چیز کیک می ریزید باید کاملا خنک شده باشد در غیر اینصورت لایه پنیر روی کیک خراب می شود.
بهتر است چیز کیک را در قالب نچسب درست کنید یا کف ظرف را با کاغذ روغنی بپوشانید و سپس روی کاغذ روغنی را با کره چرب کنید تا کیک به راحتی از قالب جدا شود.
برای برش زدن چیز کیک با ژله، یک ظرف آب داغ کنار دست خود قرار دهید و پس از هر بار برش، چاقو را در آب داغ فرو کنید تا راحت تر بتوانید کیک را برش بزنید.
بهتر است در تهیه چیز کیک با ژله ،میوه و ژله را از یک نوع انتخاب کنید تا با هم سازگاری داشته باشند.

 

طرز تهیه چیز کیک هلو

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیز کیک هلو

این چیز کیک فوق العاده آسان و خوشمزه و بدون نیاز به پخت می باشد.

مواد لازم:

بیسکویت خرد شده                    ۲ فنجان
مارگارین یا کره ذوب شده           ۶ قاشق غذاخوری
شکر                                    ۱ فنجان
پنیر خامه ای نرم شده                 ۲۵۰ گرم
ژله با طعم هلو                        ۱ بسته

هلو تازه، پوست کنده و خرد شده    ۲ عدد
خامه زده شده و شیرین               ۲۵۰ گرم
وانیل                                    ۲ قاشق چای خوری

 

طرز تهیه:

برای تهیه ی این چیز کیک ابتدا بیسکویت های خرد شده را همراه با کره ذوب شده و۱/۴ شکر داخل میکسر می ریزیم تا خوب با هم مخلوط شوند و نرم شوند. بیسکویت ها را داخل قالب هایی که از قبل داخل آنها را کاغذ شیرینی گذاشتیم می ریزیم و با ته قاشق با فشار زیاد آنها را به هم فشرده می کنیم. پودر ژله را دریک لیوان آب جوش خوب حل کرده و بعد یک لیوان آب سرد اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا خنک شود. سپس پنیر خامه ای ، خامه ، وانیل و باقی شکر را خوب با هم مخلوط می کنیم و اگر دوست داشتید مقداری از تکه های هلو که از قبل پوست کندیم را به آن اضافه می کنیم و مخلوط پنیر خامه ای را روی بیسکویتهای آماده شده می ریزیم. درمرحله بعد ژله را که سرد شده اضافه می کنیم.هلو های خرد شده را به ژله اضافه کرده و روی پنیر خامه ای می ریزیم. چیز کیک ها را به مدت ۴ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم. در آخر چیز کیک ها را از قالب به راحتی همراه کاغذ شیرینی جدا می کنیم و در ظرف مورد نظر سرو می کنیم. روش دیگری برای تهیه چیز کیک وجود دارد که در آن میوهای خرد شده و ژله را به مخلوط پنیر خامه ای اضافه کرده و روی بیسکویتها می ریزیم.

 

چیز کیک انار

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیز کیک انار

مواد لازم:
بسکویت پتی بور  یک بسته

کره ۵۰ گرمی     یک بسته

عسل                دوقاشق

پنیرماسکارپونه    یک بسته

 

خامه صبحانه      ۷۰۰ گرم
پودر قند             سه چهارم پیمانه
وانیل                یک هشتم قاشق چایخوری
پودر ژله آلورا     یک بسته

پودر ژله‌ی انار    یک بسته

آب                  یک پیمانه
انار دانه شده به مقدار دلخواه

 

طرز تهیه

ابتدا کره را گرم می کنیم تا آب شود، بیسکویت نرم و پودر شده را با کره و عسل مخلوط می کنیم. سپس مواد را کف قالب کمربندی خوب پهن می کنیم و با ته یک لیوان آن را فیکس می کنیم. اگردر بیرون آوردن چیز کیک بعد از آماده شدن مشکل دارید کف قالب، نایلون قرار داده و اجازه دهید کمی از نایلون از اطراف قالب بیرون باشد تا موقع در آوردن چیز کیک راحتتر باشید, وقتی مواد رو خوب پهن کردیم، آن را نیم ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا بیسکویت و کره فیکس شوند,

 

مواد پنیری چیز کیک

در این فاصله، یک بسته ژله آلورا را در یک لیوان سرخالی آب جوش حل می کنیم( اگر مایلید رنگ پنیر سفید نباشد می توانید از ژله با رنگ های محتلف استفاده کنید) و آن را روی بخار آب بن ماری می کنیم تا خوب حل شود. سپس یک بسته پنیر ماسکارپونه را به همراه خامه صبحانه، نوک قاشق چایخوری وانیل وسه چهارم پیمانه پودر قند با هم می زنیم ،وقتی خوب مخلوط شدند ژله حل شده را که از حرارت افتاده و ولرم شده است به مواد اضافه می کنیم ، اگرخیلی داغ باشد مواد پنیری حل می شود و اگر خیلی هم سرد باشد بریده بریده شده وبه مواد انسجام نمیدهد.مواد مخلوط شده را در قالب روی بسکوییت می ریزیم  وروی آن را صاف می کنیم و به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار می دهیم.

ژله روی چیز کیک 

در مرخله آخر یک بسته ژله ی انار را طبق دستور روی جعبه حل می کنیم و بعد از اینکه از حرارت افتاد روی مواد پنیری می ریزیم و دانه های انار را روی آن می پاشیم و به مدت یک روز در یخچال می گذاریم. سپس به آرامی کمربند دور قالب را باز می کنیم وچیز کیک را به ظرف دیگری انتقال می دهیم,

 

چیز کیک لیمو

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیز کیک لیمو

مواد لازم:

بیسکویت سبوسدار   دو بسته
پنیر کیبی              یک بسته 
پنیرماسکارپونه       یک بسته

خامه                   دو بسته 
کره صد گرمی       یک عدد
پودر ژلاتین           سه قاشق غذاخوری
لیمو ترش تازه        دوعدد
شکر                   یک پیمانه
تخم مرغ زرده و سفیده جدا  یک عدد
پودر ژله لیمو         یک بسته 
ژله بریلو بی رنگ     دو قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه:

قبل ازهر کاری بیسکویت ها را پودر کرده با کره نرم مخلوط میکنیم تا یکدست شود و آن را کف قالب کمربندی سی سانتی پهن میکنیم و داخل یخچال می گذاریم. پودر ژلاتین را با آب دو تا لیمو مخلوط کرده و به روش بن ماری حل می کنیم. سفیده تخم مرغ را آنقدر زده تا پف کند بعد آن را کنار می گذاریم. پنیر ها ، خامه و محلول ژلاتینی را خوب میکس کرده، زرده تخم و شکر و پوست لیمو ترش را هم به آن اضافه و مخلوط می کنیم ، در این زمان سفیده ی پف کرده را هم آرام به آن اضافه می کنیم. قالب را از یخچال بیرون آورده و مواد پنیری را روی بیسکویت می ریزیم و آن را صاف کرده  دوباره دریخچال می گذاریم تا کمی خودش را بگیرد. در مرحله بعد نصف پودر ژله لیمو را با نصف لیوان آب داغ مخلوط می کنیم تا شفاف شود بریلو را هم به ژله اضافه کرده اجازه می دهیم تا خنک شود. بعد آن را روی مواد پنیری می ریزیم و قالب را به مدت سه تا چهار ساعت در یخچال قرار می دهیم . به این ترتیب چیز کیک لیمویی معطر ما آماده سرو می شود.

 

چیز کیک خرمالو با پایه ی کیک

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیز کیک خرمالو با پایه ی کیک

مواد لازم:

خرمالو              ۲ عدد

پنیر ماسکارپونه   ۳۰۰ گرم

خامه فرم گرفته    ۳۰۰ گرم

پودر ژلاتین        ۲ قاشق غذا خوری

ژله آلوئه ورا       ۱ بسته

کیک                ۱/۲ عدد

 

طرز تهیه:

ابتدا یک کیک به دلخواه پخته و بعد آن را از وسط به ۲ قسمت تقسیم می کنیم و نصف کیک را داخل قالب کمربندی می گذاریم. بعد پنیر ماسکارپونه را با خامه فرم گرفته با هم زن می زنیم. پودر ژلاتین را در نصف استکان آب سرد خیس کرده و به روش بن ماری حل می کنیم، پس از ولرم شدن آن را به مخلوط پنیرو خامه اضافه می کنیم و روی کیک می ریزیم و برای حداقل ۲ ساعت دریخچال قرار می دهیم. پس از این مدت چیز کیک رو از یخچال دربیرون آورده و خرمالوها را روی آن می چینیم و بعد یک بسته ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش حل می کنیم و نصف لیوان آب سرد به آن اضافه می کنیم و مقداری از آن را روی خرمالو ها می ریزیم و دریخچال می گذاریم تا ببندد،همه ی ژله را یک دفعه نمی ریزیم چون خرمالوها شناور میشوند. بعد از حدود نیم ساعت ،دوباره بقیه ژله آلوورا را روی چیز کیک میریزیم و به مدت ۲ ساعت دیگر درون یخچال قرار می دهیم تا برای سرو آماده شود.

 

طرز تهیه چیز کیک بلوبری

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیز کیک بلوبری

مواد لازم :

بیسکویت شکلاتی ۳۵۰ گرم

کره                  ۱۵۰ گرم

ژله بلوبری             ۱ بسته

پنیر خامه ای       ۳۰۰ گرم

خامه                     ۱ پاکت

شکر ریز                ۳ قاشق غذا خوری

آب جوش             ۳/۴ لیوان

پودر ژله به دلخواه

 

طرز تهیه چیز کیک بلوبری:

طبق معمول ابتدا بیسکویت شکلاتى را کاملا پودر کرده و با کره ذوب شده، مخلوط می کنیم. درکف قالب کمر بندى، کاغذ روغنى انداخته بعد مخلوط بیسکویت وکره را کف قالب پرس می کنیم. قالب را در یخچال قرار داده تا بیسکویت خودش را بگیرد. حالا یک بسته ژله بلوبرى را در سه چهارم لیوان آبجوش حل کرده، روى بخار آب گذاشته تا کاملا ًشفاف شود، بعد از حل شدن کامل کنارمی گذاریم تا خنک شود.
پنیر خامه اى، ( ماسکارپونه یا لبنه ) را به همراه خامه و شکر در غذا ساز ریخته حسابى مخلوط می کنیم تا ذرات شکر حل شود. سپس ژله بلوبرى یا هر ژله اى که دوست داشتیم یا حتى میوه مورد علاقه خود را میتوانیم پوره کرده و داخلش بریزیم. مواد را کاملا درغذاساز مخلوط می کنیم یا از همزن استفاده می کنیم. قالب حاوى بیسکویت را از یخچال بیرون آورده و مواد را روی آن می ریزیم و در یخچال قرار داده تا کمی سفت شود. در آخر نصف بسته پودر ژله دلخواه را در آبجوش ریخته و کاملاً حل می کنیم و روى بخار آب قرار داده و بعد از خنک شدن روى مواد می ریزیم  و مجدداً آن را در یخچال قرار داده تا کاملا خودش را گرفته و سپس از قالب جدا کرده و سرو می کنیم.

 

 چیز کیک توت فرنگی دسری خوشمزه

 

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیز کیک توت فرنگی دسری

مواد لازم :
بیسکوئیت ساقه طلائی   ۱ بسته

پنیر خامه ای          ۲۰۰  گرم
شکر                       ۱ لیوان
ماست                      ۱ لیوان
خامه                    ۱۵۰ گرم
کره آب شده              ۵۰ گرم
تخم مرغ                   ۲عدد
وانیل                    ۱/۲ قاشق چایخوری
پودر ژله توت فرنگی    ۱بسته

توت فرنگی برای تزئین

 

طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی :

بیسکویت ها را در میکسر می ریزیم تا خوب خرد و نرم شود و یک پودر یکدستی بدست آید. کره را به بیسکویت ها اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم. سپس بیسکویت را در قالب مخصوص چیز کیک که آن را با کاغذ روغنی پوشانده ایم ریخته و آن را کف قالب پخش کرده و خوب فشار می دهیم تا پرس شود و با قاشق روی آن را صاف می کنیم. قالب را به مدت ۱۰ دقیقه درون فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم. بعد پنیر خامه ای، خامه و شکر را در کاسه ای ریخته و با همزن برقی خوب هم می زنیم. در این مرحله تخم مرغ، ماست و وانیل را به خامه آماده شده، اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا مایه چیز کیک آماده شود. مایه چیز کیک آماده شده را به آرامی روی بیسکوئیت ها می ریزیم و خوب پخش می کنیم. سپس آن را به مدت ۴۵-۳۰ دقیقه درون فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم. اجازه می دهیم چیز کیک پخته شده به مدت ۲ ساعت داخل فر خاموش بماند. بعد از این مدت چیز کیک را از فر خارج کرده،  حدود ۴ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملاً خنک شود. در پایان روی چیز کیک را با ژله توت فرنگی یا مارمالاد توت فرنگی پوشانده و با مقداری توت فرنگی خرد شده یا درسته تزئین کنیم.

 

چیزکیک انبه و شکلات سفید

طرز تهیه چیز کیک با ژله

چیزکیک انبه و شکلات سفید

مواد لازم

بیسکویت شکلاتی      ۱۰۰ گرم
کره (ذوب شده)          ۶۵ گرم
انبه                          ۲ عدد
شکر                     ۱۱۰ گرم
شکلات سفید            ۲۰۰ گرم
خامه صبحانه           ۳۰۰ گرم
پنیر خامه ای            ۵۰۰ گرم
پودر ژلاتین             ۳ قاشق چایخوری
آب                      ۶۰ میلی لیتر

پودرژله انبه             ۱بسته

 

طرز تهیه :

ابتدا بیسکوئیت ها را با استفاده از غذاساز و یا خرد کن، کاملا پودر می کنیم. سپس کره را آب کرده و به بیسکوئیت اضافه می کنیم. این مخلوط را در کف قالب کمربندی به قطر ۲۰ سانتی متر پرس می کنیم و قالب را در یخچال قرار داده تا کراست چیز کیک سفت شود. پودر ژلاتین را به روی ۶۰ میلی لیتر آب سرد پاشیده و اجازه می دهیم به روش بن ماری یا از طریق مایکروفر حل شود. سپس با همزن برقی ،پنیر خامه ای و شکر را هم می زنیم. شکلات سفید را آب کرده و صبر می کنیم تا خنک شود. سپس آن را به همراه خامه صبحانه به مواد اضافه می کنیم و آن ها را با هم مخلوط کرده تا مواد یکدست شوند. حال نیمی از مواد پنیری را بر روی بیسکویت ها ریخته، در این بین یک عدد میوه انبه را به صورت نگینی خرد کرده و تکه های میوه را به روی لایه پنیری می ریزیم. باقیمانده ی مواد پنیری را می ریزیم و سطح چیز کیک را صاف می کنیم. روی قالب را با سلفون کاور کرده و برای چند ساعت در یخچال قرار می دهیم. در آخر یک بسته پودر ژله انبه را در آبجوش ریخته و کاملاً حل می کنیم و روى بخار آب قرار داده و بعد از خنک شدن روى مواد می ریزیم  و دوباره آن را در یخچال قرار می دهیم.در نهایت با تکه های نگینی انبه آن را تزیین می کنیم.

 

[qk_posts_grid title=”مطالب تصادفی” cat=”195″ order=”12″]

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آشپزی , دسر , نان و کیک و شیرینی
ارسال دیدگاه