خبرهای ویژه

» جدیدترین تکنولوژی » شبکه های ۳G و ۴G و جایگاه ایران در رده بندی جهانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۹:۲۱

 کد خبر: 4030
 89 بازدید

شبکه های ۳G و ۴G و جایگاه ایران در رده بندی جهانی

شبکه های ۳G و ۴G و جایگاه ایران در رده بندی جهانی.دسترسی به اینترنت با سرعت ۳G و از آن بهتر با ۴G مقایسه سرعت در ایران و کشور های دیگر.اما ایا ما هم همان تجربه را از ۴G داریم که دیگر کشور های جهان دارند؟در این رده بندی که توسط موسسه opensignal  صورت گرفت، ایران نتوانست جایگاه مناسبی را در بین دیگر کشور ها کسب کند

شبکه های ۳G و ۴G و جایگاه ایران در رده بندی جهانی

شبکه های ۳G و ۴G و جایگاه ایران در رده بندی جهانی

 

دسترسی به اینترنت با سرعت ۳G  و از آن بهتر با ۴G. مقایسه سرعت در ایران و کشور های دیگر . اما ایا ما هم همان تجربه را از ۴G داریم که دیگر کشور های جهان دارند؟ متاسفانه خیر ، در این رده بندی که توسط موسسه opensignal  صورت گرفت، ایران نتوانست جایگاه مناسبی را در بین دیگر کشور ها کسب کند.

در ادامه جایگاه ایران را در این رده بندی با سه روش اتصال به اینترنت ، بررسی میکنیم…

 

میزان دسترسی به شبکه ۳Gیا پیشرفته تر

نموداری که در پایین مشاهده می‌کنید، میزان دسترسی ۳G یا اتصال‌های پرسرعت‌تر از آن را در کشور‌های مختلف نشان می‌دهد. نحوه سنجش میزان دسترسی، شامل بازه‌ی زمانی می‌شود که کاربر می‌تواند از طریق هر یک از فناوری‌های گفته‌شده به اینترنت متصل شود. در حقیقت درصد گفته‌شده، نسبت مدت اتصال به اینترنت به کل بازه زمانی ممکن در آزمایش را نشان می‌دهد.

 

میانگین سرعت کلی در کشورهای مختلف

این نمودار میزان میانگین سرعتی را نشان می‌دهد که کاربران در کشور‌های مختلف از طریق اتصال همراه تجربه می‌کنند. در این سنجش، سرعت کلی به مقدار میانگینی گفته می‌شود که علاوه بر سرعت، به میزان دسترسی ۳G و ۴G در نقاط مختلف نیز بستگی دارد. به‌طور مثال یک کشور با سرعت بالای اتصال LTE و پوشش بسیار کم این شبکه، ممکن است جایگاه پایین‌تری نسبت به کشوری با سرعت بسیار پایین‌تر و پوشش مناسب داشته باشد.

 

WIFI

کاربران هلند بیشترین میزان استفاده از اینترنت وای-فای را دارند. مردم این کشور بیش از ۷۰ درصد از زمان اتصال به اینترنت از طریق گوشی‌ هوشمند یا تبلت‌ را به وسیله وای-فای تجربه می‌کنند. پس از هلند، چین و نیوزیلند قرار دارند. کاربران ایرانی تنها در ۳۶.۸۸ درصد از زمان اتصال خود از وای-فای بهره می‌گیرند که موجب شده است ایران از این لحاظ در رتبه هفتاد و هشتم باشد.

نسبت دسترسی به میانگین سرعت

 

 

در میان ۲۰ کشور ابتدایی از نظر میزان استفاده از وای-فای شاهد گستردگی بسیار فراوانی هستیم. چندین قدرت برتر اقتصاد جهانی در این میان قرار دارند و در سوی دیگر شاهد حضور عراق، عربستان سعودی، ترینیداد و توباگو و جمهوری دومینیکن هستیم. گویان کمترین میزان دسترسی به اینترنت پرسرعت همراه را دارد؛ اما همچنان ۵۰.۶ درصد استفاده از وای-فای را دارا است. به نظر می‌رسد کاربران این کشور به دلیل پوشش نامناسب ۳G و ۴G مجبور هستند به استفاده سنگین‌تر از وای-فای روی بیاورند.

 

در حال حاضر در منطقه زندگیتان به شبکه ۴G دسترسی دارید؟ با چه سرعتی وارد سایت شوخ انگیز میشوید؟

 

#اینترنت

#شبکه۴G

#ایران


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : جدیدترین تکنولوژی , عکس
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • tofan

    تاریخ : ۱۷ - اسفند - ۱۳۹۶

    چقدر چرت بود


    پاسخ

ارسال دیدگاه