خبرهای ویژه

» اسلایدر » تولد نوزادی شاخ دار شبیه اسبه تک شاخ یونیکورن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۲۲:۲۲

 کد خبر: 1674
 398 بازدید

تولد نوزادی شاخ دار شبیه اسبه تک شاخ یونیکورن

تولد نوزادی شاخ دار شبیه اسبه تک شاخ یونیکورن.یونیکورن؛ احتمالا تا کنون نام این حیوان افسانه ای به گوشتان خورده باشد. نوازادی متولد شده در فیلیپین که یک شاخ دارد، شبیه یک یونیکورن واقعی! خانواده این نوازاد معتقدند که این نشانه ای از خیر و برکت است!

تولد نوزادی شاخ دار شبیه اسبه تک شاخ یونیکورن

تولد نوزادی شاخ دار شبیه اسبه تک شاخ یونیکورن

یونیکورن؛ احتمالا تا کنون نام این حیوان افسانه ای به گوشتان خورده باشد. نوازادی متولد شده در فیلیپین که یک شاخ دارد، شبیه یک یونیکورن واقعی! خانواده این نوازاد معتقدند که این نشانه ای از خیر و برکت است!

جراحی نفس گیر نوزاد فیلیپینی که با داشتن غده‌ای شبیه شاخ روی سرش به «بیمار تک شاخ»معروف شده بود، با اصرار خانواده‌اش متوقف شد.تولد نوزاد شاخدار را در ادامه می بینید.

والدین این نوزاد معتقد بودند این شاخ نشانی از خیر و برکت است و نباید از سر فرزندشان پاک شود.

به گزارش رسانه‌ها، این نوزاد که «نیل جان پرادو» نام دارد تحت مراقبت خانواده‌اش قرار دارد.اما پزشکان این شرایط را ناشی از نوعی بیماری نادر می‌دانندکه باید از مغز نوزاد حذف شود تا او بتواند به زندگی عادی بازگردد.

مادر ۲۰ ساله «نیل» گفت: او کودکی خاص است که از زمان تولد برکت زندگی‌مان شده است.گرچه این شاخ هر روز بزرگتر شده و شرایط سختی را برای ما وفرزندمان رقم زده است،اما نگرانیم که با برداشتن آن برکت از زندگی‌مان برود.

 

این زائده مغزی تا پیش از تولد نوزاد دیده نشده بود و تنها بعد از تولدش مشخص شد.پزشکان معتقدند در صورت خارج نشدن این غده، به مغز پسرک فشار وارد شده و او هرگز نمی‌تواندزندگی عادی داشته باشد. اما خانواده‌اش بشدت مخالف این کارهستند.

اسب تک شاخ یا یونیکورن (Unicorn) یک حیوان افسانه ای است که در افسانه های مختلفیدر اروپای باستان و قرون وسطا است که در بسیاری از افسانه های اروپاییان حضور دارد .البته حضور اسب تک شاخ در افسانه های دیگر ملل نشان از این داردکه ریشه این افسانه به سال ها قبل از قرون وسطا باز می گردد.

این اسب های افسانه ای بسیار چابک هستند و حتی در برخی افسانه ها بال دارند و پرواز می کنند.در افسانه ها گفته شده است که این اسب ها را تنها زنان می توانند رام کنند.نشان خیلی از گروه ها و حتی نشان سلطنتی برخی از پادشاهی های اروپا اسب تک شاخ یا یونیکورن بوده استو پادشاهی بریتانیا هنوز هم از اسب تکشاخ به عنوان نشان سلطنتی استفاده می کند

حالا بعد از گذشت هزاران سال از پیدایش افسانه اسب تک شاخ ، دانشمندان اسکلتیقدیمی را در کشور قزاقستان کشف کرده اند که احتمال می رود نوعی اسب تک شاخ باشد .

 

این موجود باستانی که شبیه ترین حیوان یافت شده به اسب تک شاخ است Elasmotherium Sibiricumنام گرفته است . یک حیوان اسب سان و شبیه کردگدن که احتمالا حدود ۳۵۰ هزار سال پیش روی کره زمین زیستمی کرده است و در روند تکامل حیوانات و شاید هم بر اثر شکار انسان از بین رفته است .

اما محققان دانشگاه استان تامسک در روسیه (Tomsk state university) عمر جمجمه پیدا شدهدر کشور قزاقستان را چیزی در حدود ۲۹ هزار سال تخمین می زنند. در نتیجه گونه ۱۰۰ هزار ساله انسان هایمدرن در واقع در یک بازه زمانی با اسب های تکشاخ روی کره زمین زندگی کرده است .

البته تکشاخ های واقعی از تصویر زیبا و افسانه ای اسب تکشاخ زیبا و طلایی رنگ تفاوت داشته اند .در حالی که اسب های تک شاخ افسانه ای یکی از حیوانات مورد علاقه دختربچه ها از ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد بوده اند ، تکشاخ های واقعی قدی در حدود ۲ متر داشتند و وزن آن ها حدود ۳۵۰۰کیلو بوده است و احتمالا سرتاسر بدن این موجودات باستانی را پوشش موی قطور و کرکی پوشانده بوده است .

این حیوانات باستانی آنقدر ها هم که در افسانه ها در موردشان خوانده ایم زیبا نیستند .شاید بریتانیا باید حیوان جدیدی را به عنوان نشان سلطنتی خود انتخاب کند !

 

قدیمی‌ترین تصاویر پیدا شده از موجوداتی به شکل اسب و با شاخی بر سر مربوط به پانزده‌ هزار سالقبل از میلاد مسیح است و در غارهای لاسکو فرانسه امروزی کشف شده‌ است،البته بعد ها معلوم شد که نقاشی‌های این غار در اصل موجوداتی با دو شاخ بوده‌اند که غار‌نشینانبه خطا شاخ‌هایشان را کنار هم میکشیدند.

مارکوپلو در سفرنامه‌اش نوشته است که میان یونیکورن‌ها قدم زدم، اما آنها خیلی زشت هستندو اصلا به تصور ما از یونیکورن‌ها شباهت ندارند، خب این به علت این بوده استکه مارکوپلو میان گله کرگدن‌ها قدم زده است.

قدیمی‌ترین نوشته پیدا شده از اسب‌های تک‌شاخ در ادبیات غرب به پنج قرن قبل از میلاد مسیحبرمیگردد و متعلق به تاریخ شناس یونانی است، او نوشته است که هیولا بدنی سفید، کله‌ای بنفش و چشمانیآبی داشت و شاخش چند رنگ بود، نوک آن قرمز، وسط مشکی و پایین شاخ سفید بود.

و حال، نوزاد شاخدار انسان

 

#نوزاد_شاخدار

#یونیکورن

#نیل_جان_پرادو

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلایدر , دیگه چه خبر؟ , عکس
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
ارسال دیدگاه