خبرهای ویژه

» اسلایدر » بهترین سوغاتی های روسیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۹:۱۱

 کد خبر: 3171
 225 بازدید

بهترین سوغاتی های روسیه

بهترین سوغاتی های روسیه اگر به بهانه جام جهانی به روسیه سفر کرده اید، قطعا نمی توانید دست خالی برگردید. ما در این مقاله بهترین سوغاتی هایی که میتوانید از روسیه برای خانواده تهیه کنید را معرفی میکنیم. اگر شما در روسیه هستید و به تماشای بازی های جام جهانی رفته اید و یا قصد […]

بهترین سوغاتی های روسیه

بهترین سوغاتی های روسیه

بهترین سوغاتی های روسیه

بهترین سوغاتی های روسیه

اگر به بهانه جام جهانی به روسیه سفر کرده اید، قطعا نمی توانید دست خالی برگردید. ما در این مقاله بهترین سوغاتی هایی که میتوانید از روسیه برای خانواده تهیه کنید را معرفی میکنیم.

اگر شما در روسیه هستید و به تماشای بازی های جام جهانی رفته اید و یا قصد سفر به این کشور در آینده را دارید حتما به خرید سوغاتی برای دوستان و آشنایانتان هم فکر می کنید. همانطور که دیدید گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد پس در این مقاله سعی شده بهترین و محبوب ترین سوغاتی های روسیه را برایتان معرفی کنم.

سوغات روسیه

در کشور روسیه مکان های زیادی برای خرید سوغاتی وجود دارد:

در مناطق و خیابان هایی که توریست های زیادی جذب می کند مانند خیابان آربات در مسکو و یا اسپارو هیلز
مراکز خرید مانند گام ( GUM)
فروشگاه های مخصوص فروش سوغاتی مانند فروشگاه ایزمایلوف (Izmailovo Market)
غرفه های فروش در موزه ها
در فروشگاه های مواد غذایی و سوپر مارکت ها مانند الیسیفسکی (Eliseevsky)
غرفه های فروش در فرودگاه ها ( احتمالا با قیمتی به مراتب بالاتر از سایر مکان ها )

سوغات روسیه / سوغاتی های چوبی

ماریوشکا

ماریوشکا احتمالا پر هوادار ترین سوغاتی روسیه در بین مسافران است و به نوعی به سمبل و نماد کشور روسیه تبدیل شده است. ماریوشکا عبارتست از یک مجموعه عروسک سنتی ( پیدایش ماریوشکا به سال ۱۸۹۰ میلادی باز می گردد) که در این مجموعه هر عروسک از عروسک قبلی کوچکتر است در نتیجه عروسک ها به ترتیب درون هم قرار می گیرند.

بهترین سوغاتی های روسیه

ماریوشکا

تعداد عروسک های ماریوشکا متنوع است، ۵ عروسک که متداول ترین است تا ۲۰ عروسک و یا حتی بیشتر ( ماریوشکا هایی با ۷۵ عروسک هم ساخته شده است). نقاشی روی صورت این عروسک ها هم تنوع زیادی دارد. علاوه بر نقاشی صورت های سنتی، امروزه می توانید ماریوشکا هایی با صورت سیاست مداران، بازیگران و دیگر افراد سرشناس روسیه و جهان پیدا کنید. ماریوشکا یک سوغاتی ارزان و سبک است که به راحتی در چمدانتان جای می گیرد.

خوخلوما

دیگر سوغاتی معروف روسیه مجموعه قاشق و بشقاب و کاسه های چوبیست که به شیوه ای معروف به خوخلوما رنگ آمیزی شده اند( رنگ های روشن و طلایی روی پس زمینه ی تیره). این شیوه رنگ آمیزی ظروف به نیمه دوم قرن ۱۷ و منطقه نیژنی نووگورود باز می گردد.

بهترین سوغاتی های روسیه

خوخلوما

از ویژگی های مثبت این سوغاتی می توان به سبک بودن آن اشاره کرد اما در نظر داشته باشید که این ظروف برای نگه داری مایعات طراحی نشده اند در نتیجه برای خوردن سوپ و یا نوشیدن چای مناسب نیستند. روس ها به شدت این استایل رنگ آمیزی را می پسندند در نتیجه تلفن های همراه، رایانه و یا حتی اتومبیل هایشان را با این شیوه رنگآمیزی تزئین می کنند.

پالج

به عنوان یک سوغات چوبی شاید بد نباشد اشاره ای هم به جعبه های چوبی رنگ آمیزی شده به شیوه پالج ( نام یک روستا در مرکز روسیه) کنیم، که بیشتر به عنوان جعبه جواهرات برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. نقاشی های روی این جعبه ها، جنبه هایی از زندگی واقعی و یا حکایاتی را بیان می کند.

بهترین سوغاتی های روسیه

پالج

سوغات روسیه / لباس، کفش و تجهیزات جانبی

یوشانکا یا کلاه روسی

کلاه های روسی و از جمله یوشانکا در جهان بسیار معروف است و به نظر می رسد دستاورد حمله مغول ها به روسیه باشد. این نوع خاص از پوشش سر در جهان با نام روسیه گره خورده و معمولا با نام کلاه روسی به فروش می رسد.

بهترین سوغاتی های روسیه

یوشانکا یا کلاه روسی

شال

شال روسی پوشاکیست با قدمت بیش از ۲۰۰ سال که هنوز هم برای زنان روسی مد روز به حساب می آید. سنتی ترین نوع این شال هنوز هم در پاولوفسکی پوساد تولید می شود. شال روسی پوشاکیست که روی لباس و به روی شانه ها انداخته می شود و در عین حال که به عنوان پوشش سر استفاده می شود هنوز هم پوششی ظریف و اغوا کننده به حساب می آید.

بهترین سوغاتی های روسیه

شال روسی

والنکی یا چکمه روسی

این چکمه ها که از پشم گوسفند تولید می شوند و در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرند هم به نوعی منحصر به کشور روسیه است. انواع قدیمی و سنتی این چکمه ها تیره و تا حدودی نا زیبا به حساب می آید اما مدل های مدرن و به روز شده این نوع پا افزار تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند و هر سلیقه ای را پاسخ می دهد.

بهترین سوغاتی های روسیه

والنکی یا چکمه روسی

البسه ورزشی

برای علاقه مندان به ورزش باید گفت که هاکی روی یخ و فوتبال دو ورزش محبوب کشور روسیه است. برای سال های زیاد لباس هاکی از سوغاتی های پر طرفدار مسافران روسیه بود اما با برگزاری المپیک زمستانی سوچی و جام جهانی فوتبال در روسیه ممکن است لباس ها و وسایل ورزشی دیگری در روسیه پر فروش شود. پیراهن و شورت ورزشی، شال گردن، عروسک های مربوط به مراسم ورزشی، جا سوئیچی و … . ممکن است وسایلی برای یادآوری المپیک ۱۹۸۰ مسکو به فروش برسد.

بهترین سوغاتی های روسیه

البسه ورزشی

لباس ها و وسایل مربوط به دوران شوروی

یادآوری های دوران شوروی هم از سوغاتی های پر طرفدار به حساب می آیند. کلاه و یونیفرم های نظامی آن دوره، کمربند، مدال و نشان های نظامی ( بعضی حتی با نشان کا.گ.ب ) و اسکناس ها و سکه های آن دوره از جمله پر فروش ترین سوغاتی ها هستند.

بهترین سوغاتی های روسیه

لباس ها و وسایل مربوط به دوران شوروی

بهترین سوغاتی های روسیه

لباس ها و وسایل مربوط به دوران شوروی

سوغات روسیه / اجناس فلزی

سماور

اگر وزن و حجم سوغاتی چندان برایتان مساله ساز نیست می توانید سراغ سماور بروید. سماور که برای جوشاندن آب و درست کردن چای استفاده می شود در طی سال ها به نوعی به نماد فرهنگ کشور روسیه تبدیل شده است. سماور از سوغاتی های گران به حساب می آید.

بهترین سوغاتی های روسیه

سماور

سینی های زوستوف

از دیگر هدیه های معروف روسیه سینی های فلزیست که به سبک زوستوف رنگ آمیزی شده است و به اوایل قرن ۱۹ میلادی باز میگردد.

بهترین سوغاتی های روسیه

سینی های زوستوف

سوغات روسیه / ظروف چینی

گجل

در شهر گجل ( شهری در نزدیکی مسکو) نوع خاصی از ظروف سرامیکی با دقت زیاد ساخته می شود که پیدایش آن به قرن ۱۹ میلادی باز میگردد. مشخصه منحصر به فرد این ظروف طرح مایه اصلی آبی و سفید است که شامل کوزه،کاشی و مجسمه می شود.

بهترین سوغاتی های روسیه

گجل

سوغات روسیه / سنگ های گرانبها

کهربا

کهربا از سنگ های نسبتا گران بهاست که از فسیل شدن صمغ به وجود می آید و معمولا رنگ قهوه ای روشن دارد. کهربا را در بسیاری از فروشگاه ها در روسیه می توان یافت و از جمله سوغاتی های بسیار محبوب برای گردشگران است.

بهترین سوغاتی های روسیه

کهربا

مرمر سبز

از دیگر سنگ های ارزشمند روسیه می توان به مرمر سبز اشاره کرد که در طراحی گردنبند، دستبند و یا جعبه جواهرات رومیزی از آن استفاده می شود.

بهترین سوغاتی های روسیه

مرمر سبز

سوغات روسیه / خوراکی

خاویار

خاویار از جمله محصولاتیست که بیشترین متقاضی را در بین گردشگران دارد. هرچند که خاویار سیاه گران قیمت است اما خاویار قرمز قیمتی معقول تر دارد و بین عموم مردم محبوب است.

بهترین سوغاتی های روسیه

خاویار

شیرینی زفیر

زفیر شیرینی مخصوص کشور روسیه است که از پوره میوه، تخم مرغ و شکر تهیه می شود. از خصوصیات این شیرینی سبک بودن و کم کالری بودن است و در تولید آن از مواد لبتی استفاده نمی گردد.

بهترین سوغاتی های روسیه

شیرینی زفیر

سوغات روسیه / برای کودکان

چبیوراشکا

یافتن سوغاتی برای کودکان در روسیه بسیار سخت است چرا که اسباب بازی فروشی های آن جا پر است از کالا های غربی. یکی از معدود گزینه ها عروسک چبیوراشکاست. چبیوراشکا یک شخصیت کارتونی کلاسیک روسیست که در روسیه بسیار محبوب است.

بهترین سوغاتی های روسیه

چبیوراشکا

 

#بهترین_سوغاتی_های_روسیه #سوغات_روسیه #روسیه #جام_جهانی #محبوب_ترین_سوغات_روسیه #روسی #سوغاتی


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلایدر , گردشگری
ارسال دیدگاه