خبرهای ویژه

» دانستنی ها » اگر بیخوابی دارید بدانید که…

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۴ - ۱۳:۳۲

 کد خبر: 1986
 171 بازدید

اگر بیخوابی دارید بدانید که…

اگر بیخوابی دارید بدانید که…اگر شما هم از بیخوابی رنج میبرید و به انواع قرص های خواب آور و روش های مختلف برای خوابیدن روی آورده اید، بهتر است بدانید که محققین می‌گویند ۱ هفته چادر زدن در طبیعت بدون هیچ وسیله الکترونیکی،می‌تواند ساعت بیولوژیک بدن را تنظیم و ترشح هورمون ملاتونین را باطلوع و غروب خورشید هماهنگ کند.

اگر بیخوابی دارید بدانید که…

اگر بیخوابی دارید بدانید که…

اگر شما هم از بیخوابی رنج میبرید و به انواع قرص های خواب آور و روش های مختلف برای خوابیدن روی آورده اید، بهتر است بدانید که محققین می‌گویند ۱ هفته چادر زدن در طبیعت بدون هیچ وسیله الکترونیکی،می‌تواند ساعت بیولوژیک بدن را تنظیم و ترشح هورمون ملاتونین را باطلوع و غروب خورشید هماهنگ کند.

 

ملاتونین چیست؟

ملاتونین هورمونی است که بدن را از شب‌هنگام باخبر می‌سازد. این ماده در غده‌ی صنوبری‌شکلی که در اعماق مغز قرار دارد ساخته می‌شود.

هنگامی که ملاتونین در جریان خون قرار می‌گیرد به عنوان یک پیام‌رسان عمل می‌کند. واکنش بدن به این پیام‌ها به نوع حیوان بستگی دارد. برای مثال، موش‌ها شب‌گرد هستند بنابراین ممکن است نقش ملاتونین بیدار نگه داشتن حیوان باشد. در انسان‌ها و سایر موجوداتِ روزگرد، این ماده بدن را برای استراحت آماده می‌کند و کمک می‌کند که بدن در شب حالت سکون و آسایش را حفظ نماید.

این باور وجود دارد که ملاتونین به طور وسیع، قسمت‌هایی از بدن که هنوز بیدار هستند را سرکوب می‌کند البته نحوه‌ی عملکرد آن دقیقا مشخص نیست. همچنین ممکن است ملاتونین نقشی در پایین آوردن دمای بدن که لازمه‌ی خواب است، داشته باشد.

ملاتونین به صورت قرص در داروخانه ها عرضه میشود اما بهترین کار این است که اجازه دهید به صورت طبیعی این هورمون در بدنتان سازوکار کند.

 

#بدانید_که

#بیخوابی

#طبیعت


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دانستنی ها , روانشناسی , سبک زندگی , سلامت , گردشگری
دیدگاه کاربران کل نظرات :4
 • سورس

  تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۳۹۷

  سلام‌
  خیلی مطلب بدرد بخوریه
  واقعا نتیجه بخش بود


  پاسخ

  • admin-site

   تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۳۹۷

   الان شما رفتی توو طبیعت خوابیدی؟؟؟؟


   پاسخ

   • cow

    تاریخ : ۱۱ - فروردین - ۱۳۹۷

    من رفتم
    خوابیدم البته دونفره


    پاسخ

    • admin-site

     تاریخ : ۱۱ - فروردین - ۱۳۹۷

     ایول…دمتون گرم


     پاسخ

ارسال دیدگاه