خبرهای ویژه

» اسلایدر » آتا آدم فضایی نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۴ - ۱۴:۵۰

 کد خبر: 1989
 243 بازدید

آتا آدم فضایی نیست

آتا آدم فضایی نیست.در سال ۲۰۰۳ اسکلتی ۱۵ سانتی در شیلی کشف شد و به دلیل شکل عجیبش شایعه به راه انداخت که یک آدم فضایی است. حال پژوهشگران پس از ۵ سال تجزیه و پژوهش، دریافتند که آتا یک انسان است که به دلیل جهش ژنتیکی دچار بیماری های متعدد استخوانی بوده

آتا آدم فضایی نیست

آتا آدم فضایی نیست

در سال ۲۰۰۳ اسکلتی ۱۵ سانتی در شیلی کشف شد و به دلیل شکل عجیبش شایعه به راه انداخت که یک آدم فضایی است. حال پژوهشگران پس از ۵ سال تجزیه و پژوهش، دریافتند که آتا یک انسان است که به دلیل جهش ژنتیکی دچار بیماری های متعدد استخوانی بوده

این اسکلت کوچک مومیایی که آتا نامگذاری شده و تنها ۱۵ سانتیمتر قد دارد، ۱۵ سال پیش در معدن شهر لا نوریا در بیابان آتاکاما در شیلی کشف شد. شکل عجیب استخوان جمجمه و حالت بدن این اسکلت شایعه آدم فضایی بودن آن را به راه انداخت.

سن او تقریبا شش تا هشت ساله برآورد شده است. جمجه‌ای کشیده دارد و تعداد دنده‌هایش کمتر از تعداد معمول انسان‌ها است.

در ابتدا تصور می‌شد اسکلتی بسیار قدیمی است اما با تحقیقات دانشمندان مشخص شد که متعلق به تقریبا ۴۰ سال پیش است و به همین خاطر استخراج دی‌ان‌ای‌ آن غیرممکن نبود.

پژوهشگران دریافتند که اسکلت متعلق به یک جنین دختر اصالتا شیلیایی است که به دلیل اختلال ناهنجاری ژنتیکی، استخوانهایش بزرگتر از سن خود بوده و ۶ تا ۸ ساله بنظر می‌رسد.

دلیل قد کوتاه آتا، جهش در ۷ ژن وی بوده است. که این جهش‌ها باعث تغییر شکل و ناهنجاری استخوان‌ها نظیر کوژپشتی و کوتولگی شده است.

 

#آدم_فضایی

#اسکلت_دختر

#شیلی

 

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلایدر , دانستنی ها , دیگه چه خبر؟ , عکس
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • admin-site

    تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۳۹۷

    کاش ادم فضایی بود . نمیدونم چرا اینقدر خوشم میاد رو زمین ادم فضایی پیدا کنیم خیلی برام جالبه


    پاسخ

ارسال دیدگاه